Ana SayfaHaberlerYÖK Başkanı Özvar: "TR-YÖS İle Öğrenci Almalarını Bekliyoruz"

YÖK Başkanı Özvar: “TR-YÖS İle Öğrenci Almalarını Bekliyoruz”

İlk defa Ocak 2023’te uygulanacak Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı (TR-YÖS) ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Özvar, “Bu yıl yurt dışında 23 farklı ülkede yapılacak sınavın, uluslararası öğrenci seçim sürecinde standartlaşmaya katkı yapmasını umuyoruz. Üniversitelerimizin sınav sonuçlarını kullanarak öğrenci almasını bekliyoruz. Bu konuyla ilgili sınav sonrasında tüm üniversitelere yönelik anket çalışması yapacağız.” dedi.

YÖK Başkanı Özvar, Türkiye’de yükseköğretimde uluslararasılaşma konusunda ve yükseköğretim kurumlarının uluslararası cazibesini arttırma amacıyla hangi mecralarda ne tür tanıtım çalışmaları yapılması gerektiğine ilişkin katılımcılardan görüşlerini beklediklerini söyledi.

Çalıştaya, 40 dolayında üniversiteden öğretim üyesi, yükseköğretimde uluslararasılaşma konusunda uzman yönetici ve araştırmacılar ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/yok-baskani-ozvar-turkiye-dunyada-en-cok-uluslararasi-ogrenciye-sahip-ilk-10-ulkeden-biri-olacak/2749950

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler