Ana SayfaHaberlere-YDS 2022/8 İngilizce Sınavına Giriş Belgesi Erişime Açıldı!

e-YDS 2022/8 İngilizce Sınavına Giriş Belgesi Erişime Açıldı!

ÖSYM, e-YDS uygulamasının giriş belgelerini erişime açtı. İngilizce dilinden sınava girecek adayların, oturum bina ve salonlarındaki işlemleri de tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yerin bilgisini gösteren belgeleri, 23 Haziran saat 14.00’dan itibaren TC. Kimlik numarası ve kişisel şifreleri ile edinebilecekler.

e-YDS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Adaylar, bugün saat 14.00’dan itibaren erişime açılan e-YDS sınav giriş belgesi için ÖSYM’nin belirttiği https://ais.osym.gov.tr adresine yönelebilecekler. Sınava girecek adaylar, oturumun gerçekleştiği yeri ve zamanı da belgeler eşliğinde görebilecekler. ÖSYM uyarısı gereğince de adayların, sınav günü zorluk yaşamaması için sınav giriş yerini önceden görmeleri öneriliyor.

2022 e-YDS Ne Zaman?

İngilizce dil yeterliliğini gösteren e-YDS oturumu, 25 Haziran Cumartesi günü uygulanacak. Sınav, saat 14.00’da başlayacak. ÖSYM duyurusuna göre ise saat 13.30’dan sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacak.

Sınav Günü İl-İlçe Nüfus Müdürlükleri Açık Tutulacak

25 Haziran Cumartesi günü uygulanacak e-YDS için ÖSYM bir duyuru paylaştı. Duyuruya göre sınav günü T.C kimlik kartını kaybeden, kimlik kartında fotoğraf bulunmayan, nüfus cüzdanında T.C kimlik numarası, fotoğraf veya soğuk damga bulunmayan adaylar, saat 11.00 ile 13.30 saatleri arasında İl-İlçe Müdürlükleri veya İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüklerine başvurabilecekler. Adaylar için geçici kimlik belgesi düzenlenebilecek. Kimlik kartı veya nüfus cüzdanı ile ilgili sorun yaşayan adaylara, bu belge dışında hiçbir form veya belge verilmeyecektir.  Adaylar, 11.00- 13.30’da açık tutulacak nüfus merkezlerini http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2022/e-YDS/nufusmudurluk23062022.pdf adresinden ilgili sınav yerlerini görebilecekler.

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/TR,23830/e-yds-20228-ingilizce-sinava-giris-belgeleri-erisime-acildi-23062022.html

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler