Ana SayfaHaberler"Bizim İçin Bir İftihar Kaynağı"

“Bizim İçin Bir İftihar Kaynağı”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, haziranda Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne katılmak üzere gittiği Paris’te, OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann ile bir araya geldiklerini anımsattı.

Cormann’ın, Türkiye’nin özellikle mesleki eğitim alanında gerçekleştirdiği dönüşümleri heyecanla karşıladığını, “İlham kaynağı olması için bu deneyimi OECD ülkeleriyle bölgedeki diğer ülkelere de anlatalım.” dediğini aktaran Özer, bu kapsamda İstanbul’da OECD ülkeleriyle üye olmayan ülkelerin de katılımıyla bir mesleki eğitim zirvesine ev sahipliği yapacaklarını anlattı.

Özer, konferansın içeriği hakkında da “Dört tematik grup altında yapılacak konferansta mesleki ve teknik eğitimin iş gücü piyasasının ihtiyaçlarına uygunluğu, mesleki ve teknik eğitimde yenilikler, mesleki ve teknik eğitimde esneklik ve kapsayıcılık ile mesleki ve teknik eğitim sonrası geçiş desteği konuları görüşülecek.” bilgisini verdi.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/turkiye-mesleki-egitimdeki-reform-sureciyle-oecd-ulkelerine-ilham-olacak-/2749896

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler