Ana SayfaHaberlerHayat Boyu Öğrenme Haftası Başlıyor

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Başlıyor

Hayat boyu öğrenme kültürüyle hareket ederek öğrenen ve gelişen bir topluma dönüşme sürecinde kursiyerlerine rehberlik hizmeti sunan Hayat Boyu Öğrenme kurumları ikinci kez kutlanacak olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası’na, 1 Haziran’da başlıyor.

Hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim

Millî Eğitim Bakanlığı “Hayat Boyu Öğrenme” projesi kapsamında 2022 yılının ilk 5 ayında ücretsiz bir şekilde 73 alandaki 241 bin 355 kursa, 5 milyon 224 bin 297 kursiyer katılım sağladı.

Bireysel ve toplumsal gelişimle istihdamı ön plana alan öğrenme etkinlikleri kapsamında alınan eğitimler bu yıl ikinci kez 01-07 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Türkiye genelinde pek çok ilde gerçekleştirilecek etkinliklerle kutlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri koordinesinde hayat boyu öğrenme kurumları olan 998 halk eğitimi merkezi ve 24 olgunlaşma enstitüsü ile tüm okullarda kutlama programları gerçekleştirilerek çok daha büyük kitlelere hayat boyu öğrenme kültürü tanıtılacak.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nın açılışı 1 Haziran Çarşamba günü Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımıyla Ankara’da, Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nda gerçekleşecek.

Kaynak: //www.meb.gov.tr/hayat-boyu-ogrenme-haftasi-yarin-basliyor/haber/26449/tr

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler