Ana SayfaHaberlerUzman ve Başöğretmenlik Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Uzman ve Başöğretmenlik Başvuru Sonuçları Açıklandı!

MEB’in duyurusuna göre 7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu doğrultusunda uygulanan uzman ve başöğretmenlik eğitim programının başvuru sonuçları açıklandı. Öğretmenler başvuru sonuçlarını http://www.meb.gov.tr/ adresinden öğrenebilecekler. Başvurusu kabul edilen öğretmenler, Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliğine göre uzman ve başöğretmenlik unvanına sahip olabilecekler.

Bakan Özer, Başvuru Verilerini Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında görev alan öğretmenlerin 531 bin 885’inin uzman öğretmenlik ve 70 bin 437’sinin de başöğretmenlik olmak üzere toplam 602 bin 332 öğretmenin eğitim programına katılmaya hak kazandığını duyurdu. Özel öğretim kurumlarında görev alan öğretmenlerden ise 20 bin 171 kişinin uzman öğretmenliğe, 308’inin de başöğretmenlik programına kabul edildiğini açıkladı. Toplam başvuru sayısının ise 10 bin 479 olduğunu bildirdi. Bakan Özer, MEB dışı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan eğitimciler ile ilgili de verileri paylaştı. Buna göre ilgili kuruluşlarda görev yapan 1644 öğretmen, eğitim programlarından yararlanabilecek. Ayrıca Özer, uzman ve başöğretmenlik eğitim programına başvuru yapıp kabul alan toplam öğretmen sayısının da 614 bin 445 olduğunu paylaştı.

Eğitim Programının Detayları da Belli Oldu

Eğitim programına kabul alan öğretmenler, https://www.oba.gov.tr  (Öğretmen Bilişim Ağı) internet adresi üzerinden eğitimlere katılabilecekler. Uzman öğretmenlik eğitim programı; 18 Temmuz- 5 Eylül arasında, başöğretmenlik eğitim programı ise 18 Temmuz-19 Eylül arasında uygulanacak.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/uzman-ve-basogretmenlik-egitim-programina-basvuru-sonuclari-aciklandi-/2632640

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler