Ana SayfaBlogEğitimOnline AutoCAD Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Online AutoCAD Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hemen her içerik “gelişen teknolojiyle” ibaresiyle başlarken teknik çizim kağıtlarının yerini AutoCAD programı aldı. Yoğun çalışan mimar ve mühendislerin veya adaylarının, bu programı online eğitimle A’dan Z’ye öğrenmeleri mümkün. Peki, online AutoCAD kursu seçerken nelere dikkat edilmeli?

Eğitmenin Özgeçmişi Güçlü Mü?

AutoCAD ile “endüstriyel çizimde dünya standartlarını yakalayabilirsiniz”; fakat bunun için iyi bir eğitim almalısınız. Bir autoCAD eğitmeninin yalnızca programın temel dinamiklerini bilerek temel eğitim vermesi yeterli değildir. Eğitmenin mimarlık, imalat, mekanik, inşaat, elektrik, tesisat ve teknik resim gibi alanlarda eğitim almış olması da yeterli değildir. AutoCAD eğitmeninin, basit düzeydeki tasarımları detaylı projelere dönüştürebilecek deneyime sahip olması gerekir. Eğitmenin kurumsal eğitimler vermiş olması da önemli bir etkendir.

Online AutoCAD Kursunda Canlı Ders Var MI?

AutoCAD bilgisayar destekli tasarım programıdır. Dolayısıyla kurs programında teori değil uygulama önemlidir. Bu nedenle autoCAD dersleri canlı ders şeklinde yapılmalıdır. Yalnızca video eğitim verilmesi yeterli değildir. Canlı ders sayesinde aklınıza takılanları eğitmene sorma imkanına sahip olabilirsiniz.

AutoCAD Eğitimi Kapsamlı ve Güncel Mi?

AutoCAD, kullanım alanı geniş bir programdır. Her meslek dalından uygulama yapabilmek AutoCAD da uzmanlaşmayı sağlar. Dolayısıyla sıfırdan ileri seviyeye AutoCAD öğrenmek için eğitimin kapsamlı olması gerekir. Online AutoCAD kursu, ancak 2D çizimden izometrik çizime,3D modellemeden görselleştirmeye tüm detayların ele alınmasıyla verimli olacaktır. Program güncellemelerinin alınmadığı eğitim programı yeterli düzeyde öğrenmeyi sağlayamayacaktır.

Sertifika Mı Katılım Belgesi Mi Veriliyor?

AutoCAD, mühendisler ve tasarımcılar için temel beceridir. Dolayısıyla AutoCAD bilgisini ve kullanma yeterliliğini gösteren bir belge iş hayatında önemli avantaj sağlar. Bu noktada dikkat etmek gereken nokta e-devlette sorgulanabilir sertifikaya sahip olmaktır. Katılım belgesi de eğitim göstergesidir; fakat sertifika sınavında başarılı olanların almaya hak kazandığı sertifika e-devlete işleyen yasal bir belgedir. Mimari, mühendislik, grafikerlik, mobilya, dekorasyon ve teknikerlik alanlarında yapılan iş başvurularında AutoCAD sertifikası olanlara istihdamda öncelik tanınır.

MEB Onaylı Sertifika Mı Üniversite Onaylı Sertifika Mı?

AutoCAD sertifikası, bireyin tüm teknik çizimleri 2 boyutlu ve 3 boyutlu olarak çizebildiğini gösteren bir belgedir. Bu belge MEB veya üniversite onaylı olarak verilir. Yaygın kanı üniversite onaylı sertifikanın geçerli olmadığı yönündedir. Esasında yasal geçerlilik bakımından farklılık yoktur. Yükseköğretim kurumu onayını taşıyan sertifika da e-devlette sorgulanabilir. MEB onaylı AutoCAD sertifikası, üniversite onaylı sertifikadan farklı olarak yüz yüze gerçekleştirilen sınav ile alınabilir ve kamu kurumlarında kullanılabilir.

Online AutoCAD Kursu Veren Kurum Güvenilir Mi?

Online eğitim birçok bakımdan avantaj sağlayan bir eğitim modelidir. Ancak kurum seçimi yanlış yapıldığında hiçbir eğitim modeli avantaj sağlamaz. Uzaktan eğitim AutoCAD kursu seçimi yapmadan önce şu sorulara yanıt bulmalısınız?

  • Kurum kaç yıldır faaliyet gösteriyor?
  • Kurumun verdiği sertifika e-devletten sorgulanabilir mi?
  • Sosyal medyada kurum için yapılan olumsuz bir yorum var mı?

Kurumun, “kısa sürede öğrenme garantisi” gibi gerçek dışı vaatler vermeyip genel standartlara uyması yeterlidir.

Özetle;

Proje fikirlerini hayata geçirmek için AutoCAD öğrenmeye ihtiyaç duyan ve kurs araştıran kişilerin yanıt aradığı pek çok soru var. Bu gerçekten yola çıkarak online AutoCAD kursu seçerken nelere dikkat edilmeli içeriğimizi hazırladık. AutoCAD kursuna başlamadan önce teknik resim bilmenin, iyi seviye bilgisayar kullanabilmenin ve üç boyutlu düşünme yeteneğine sahip olmanın da online kurs seçimi kadar önemli olduğunun altını çizere yazımızı sonlandıralım.

İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Bloglar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.