Ana SayfaHaberlerMeslek Lisesi Öğrencilerine Mezuniyet Öncesi İş Teklifi!

Meslek Lisesi Öğrencilerine Mezuniyet Öncesi İş Teklifi!

Trabzon Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Erasmus projesi kapsamında bu yıl ilk kez yurt dışında staj yapma imkânı buldular.

Meslek lisesi öğrencileri, aynı zamanda henüz mezun olmadan iş teklifi alarak okul bitiminde %80’lik bir oranla eğitim aldıkları branşta istihdam ediliyor.

İlk mezunlarını 2019 yılında veren Trabzon Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 224 mezun öğrencisi, 179’u Trabzon’da olmak üzere çeşitli sektörlerde iş olanağı buldu.

Okul yönetimi bu yıl ilk defa öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan “Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği” kapsamında lise öğrencilerini yurt dışına göndererek staj yapmalarına ve yeni teknolojileri tanımalarına olanak sağladı.

Trabzon Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, staj yapacakları ülkelerdeki servislerde diğer işçilerle bir arada çalışarak eğitimlerini pekiştirdiler.

Staj yaptıkları servislerde donanımlarını ve eğitimlerini gösteren öğrenciler, mezuniyet süreçleri tamamlandıktan sonra okul yönetimi tarafından verilen Avrupa Birliği’nde geçerli mesleki yeterlilik belgesi sayesinde geniş iş olanaklarına sahip oldu.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/meslek-lisesi-ogrencileri-mezun-olmadan-is-teklifi-aliyor/2612305

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler