Ana SayfaHaberlerÖğrenciler Yaz Okulunda İngilizcelerini Geliştiriyor

Öğrenciler Yaz Okulunda İngilizcelerini Geliştiriyor

Eskişehir’de öğrencilerin İngilizce becerilerini geliştirmesine yönelik oluşturulan merkezde günlük yaşam diyaloglarına dayalı eğitim veriliyor.

Valiliğin bünyesinde hazırlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen “Eskişehir İngilizce Yaşam Merkezi Projesi”, Odunpazarı ilçesine bağlı Karacaşehir Mahallesi’ndeki ilkokulda gerçekleştiriliyor.

Teması turistik seyahat olan proje 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri için İngilizceyi farklı yöntemlerle ve yeni öğretim materyalleriyle birlikte günlük konuşmaya odaklanarak öğrenmeleri amaçlıyor.

Havalimanı, otel, eğlence merkezi, market ve restoran’dan oluşan 5 farklı sembolik İngilizce istasyonundan oluşan merkezde, öğrenciler için spor ve sanat oyunlarında kullanılabilecek alanlar da oluşturuldu. İngilizce gelişimi için önemli bir merkezden yaz boyunca 80 farklı okuldan 800 öğrencinin faydanlanması planlanıyor.

“Eskişehir İngilizce Yaşam Merkezi Projesi” hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Ayben Çimen, “Karacaşehir Mahallesi’nde bir okul binasını yaz dönemi için aktif hale getirerek İngilizce Yaşam Merkezi’ne dönüştürdük. Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerinden ilkokul ve ortaokul düzeyinde 80 okul belirledik. Oluşturduğumuz takvim çerçevesinde merkezimize her gün 5 okuldan 50 öğrenci geliyor. Öğrenciler merkezde bir gününü geçiriyor. Yaz sezonu boyunca sürecek projemizden 800 öğrenci faydalanmış olacak.” şeklinde konuştu.

Sadece İngilizce Konuşuyorlar

Öğretmenlerin merkezdeki konseptler ile ilgili olarak öğrencilere detaylı bilgi verdiğini belirten Çimen, “Bu konseptlerle ilgili bilginin yaz okullarında verilmesini istiyoruz. Ön hazırlığın ardından öğrenciler, İngilizce öğretmenleriyle merkezimizde farklı bir gün geçiriyor. Eğitime ‘hazırlanıyorum’ etkinliğiyle başlıyoruz. Daha sonra öğrenciler, bahçede oluşturulan senaryo kapsamında evinden çıkıp, havaalanına gidip, uçağına binerek Londra’ya iniyor. Oteline yerleşip, yemeğini yiyip, markette alışveriş yapıyor. Daha sonra müzikle eğlenip, Türkiye’ye ailesinin yanına geri dönüyor. Öğrencilerimiz merkezin kapısından girdikten sonra sadece İngilizce konuşuyor. Çocukların yaz okulunu sadece bina içinde geçirmeden, günlük yaşamda İngilizceyi konuşup kendini ifade edebilmesini amaçlıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/eskisehirde-ogrenciler-yaz-okulunda-pratik-yaparak-ingilizcelerini-gelistiriyor/2658069

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler