Ana SayfaHaberlerMEB, Düzce'deki Eğitim Kurumlarını İnceleyerek İhtiyaçları Belirledi

MEB, Düzce’deki Eğitim Kurumlarını İnceleyerek İhtiyaçları Belirledi

Düzce Gölyaka merkezli olarak meydana gelen depremin ardından bölgeye ulaşarak incelemelerde bulunan Millî Eğitim Bakanlığı ekipleri, ildeki eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını belirledi.

Düzce Gölyaka merkezli deprem çevredeki birçok ilde hissedildi. Deprem sonrasında Bakan Özer’in talimatıyla, okul ve kurumların acil ihtiyaçlarının tespit edilip giderilmesi amacıyla oluşturulan heyet, yerinde inceleme için bölgeye gitti. İncelemeler devam ederken bölgeden gelen notlar Ankara’da irdelendi.

Durum değerlendirme toplantısı düzenlendi

Yapılan teknik incelemeler sonrası, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy’un başkanlığında durum değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda il ve ilçe millî eğitim müdürlerinden, okullarda depremin etkileri hakkında bilgi alındı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve diğer kurumlar ile koordineli olarak yürütülen çalışmalar değerlendirildi. Bakan Yardımcısı Şensoy, ihtiyaçların en kısa sürede giderilmesi için imkânların seferber edileceğini belirtti.

Bakan Özer’in talimatı doğrultusunda herhangi bir ihtiyacın atlanmaması için İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü deprem bölgesinde incelemelerde bulunmaya devam edecek.

Psikososyal destek çalışmaları yürütülecek

MEB Psikososyal Destek Ekibi, psikososyal destek çalışmalarını da planlamak amacıyla Düzce il psikososyal destek ekibiyle birlikte çalışma başlattı. Başlangıç olarak mağduriyet yaşayanlar ziyaret edildi. Depremden etkilenen öğretmen, öğrenci ve velilerin psikososyal destek merkezlerine yönlendirilmesi konusunda bilgi verildi.

Öğrencilerin psikolojik sağlamlıklarını güçlendirmek, normalleşme süreçlerine katkı sunmak için bireysel psikolojik danışma hizmeti de verileceği bildirildi. Öte yandan, psikososyal destek faaliyetlerinin koordinesinin yerinde incelenmesine yönelik olarak da ziyaret gerçekleştirilecek.

Kaynak: https://www.meb.gov.tr/meb-depreminin-ardindan-duzcedeki-egitim-kurumlarini-yerinde-inceleyerek-ihtiyaclari-belirledi/haber/28291/tr

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.