Ana SayfaHaberlerT3 Vakfı'ndan Milli Teknoloji Burs Programı ile 4 Bin Öğrenciye Destek

T3 Vakfı’ndan Milli Teknoloji Burs Programı ile 4 Bin Öğrenciye Destek

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı ile 4 bin öğrenciye burs desteği vereceğini açıkladı.

T3 Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin yerli ve Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkı sağlayabilecek gençleri buluşturan burs programı, merhum Özdemir Bayraktar adına gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Yetenekli gençlerin teknoloji geliştirme süreçlerine katılmasını sağlayan T3 Vakfı, TEKNOFEST’te gönüllü olarak görev alma, özel eğitimlere katılma gibi fırsatlar da sunuyor.

İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği Yükselen Yıldız Burs Programı ile öğrencilerin kişisel, akademik ve kariyer gelişimlerine katkıda bulunuluyor. T3 Vakfı bünyesindeki projelerde yer alma fırsatı sunulan 100 öğrenciye program kapsamında 10 ay boyunca aylık 1.600 TL destek sağlanacak.

Başvuru için son gün 27 Kasım

Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik ve mentorluk yapma ve psikososyal gelişimlerini takip etme imkanı sunularak döngü oluşturulması hedeflenen Eğitmen-Mentor Burs Programı’na lisans ve lisansüstü öğrenciler başvurabilecek. Burs programı dahilinde 1.000 kişiye 1.600 TL burs desteği sağlanacak.

Ortaokul, lise veya üniversitede öğrenim gören öğrencilerin başvurabildiği Eğitim Desteği Burs Programı ile 2 bin 900 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 1.000 TL burs desteği verilecek. İhtiyaç sahibi öğrencilere eğitim desteği sağlanması ve gençlerin vakıf projelerine dahil edilmesi amaçlanan programın içeriğinde akran eğitimleri, vakıf tanıtım buluşmaları, vakıf ile birebir çalışma fırsatı yer alıyor.

Başvuruların 27 Kasım’a kadar devam edeceği burs programı için katılımcılar ilgili burs programı sayfalarından detayları inceleyerek başvuruda bulunabiliyor.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/t3-vakfindan-ozdemir-bayraktar-milli-teknoloji-burs-programi-ile-4-bin-ogrenciye-destek/2730994

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler