Ana SayfaHaberlerÖzel Eğitimde Toplamsal Farkındalığını Artırma Kursları Verildi

Özel Eğitimde Toplamsal Farkındalığını Artırma Kursları Verildi

MEB tarafından kamu personelleri de başta olmak üzere 18 yaşını dolduran tüm bireylerin farkındalığını artırmak amacıyla ülke genelinde toplam 109 kurs kapsamında 3 bini aşkın kursiyere Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu sunuldu.

Özel Eğitimde Toplamsal Farkındalığını Artırma Kursları Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından kamu kurumları personelleri başta olmak üzere 18 yaşını dolduran tüm bireylere özel “Özel Eğitimde Toplamsal Farkındalığı Artırma Kursu” hazırlandı. Hazırlanan kurs, e-yaygın sistemine de aktarıldı.

Kurs kapsamında kasım ayında 109 eğitim açıldı ve 3 bin 29 personele ulaşıldı. Söz konusu kursların valiliklerce düzenlenmeye devam edileceği de bildirildi.

Okul Servis Sürücüleri ile Rehber Personellere de Özel Eğitim Kursları Verildi

Öte yandan toplumun tüm kesimini bilgilendirmek ve özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerle birebir iletişimde bulunmak için servis şoförlerine ve rehber personellere de eğitim verildi. Bu kapsamda Servis Araç Sürücüleri ile Rehber Personele Yönelik Özel Eğitim Bilgilendirme Kurs Programı modülleri e-yaygın sisteminde tanımlandı. Verilen eğitimle; özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin okul ve sınıflara taşınmasını kolaylaştırma, ortaya çıkması muhtemel sorunları öngörme ve bu sorunlara yönelik tedbir geliştirme konularında meslek çalışanlarının daha güvenli taşıma hizmeti sunabilmeleri hedefleniyor.

Kaynak: https://www.meb.gov.tr/ozel-egitimde-toplumsal-farkindaligi-artirma-kurslari-duzenlendi/haber/28292/tr

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler