Ana SayfaHaberlerMEB, Öğretmenlere Özel 24 Kasım Programı Hazırladı

MEB, Öğretmenlere Özel 24 Kasım Programı Hazırladı

Milli Eğitim Bakanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlik mesleğinin toplumdaki algısının daha da arttıracak ve öğretmenlerin motivasyonları yükseltecek yurt içinde ve dış temsilciliklerde etkinlikler hazırlıyor.

Öğretmenler Günü Özel Etkinlikler Ankara’da Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan etkinlikler, tüm illerden seçilen ve kariyerinde fark yaratan resmi- özel kurum öğretmenlerini katılımıyla Ankara’da başlamış oldu. Ankara’daki etkinlikler kapsamında Kızılay Metro Çarşısı Sanat Galerisinde 81 ilde düzenlenecek olan “Öğretmen Olmak” temalı resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlerin yer alacağı sergi açılışı yapılacak ve dereceye girenlere de ödülleri verilecek.

Ayrıca 81 ilin eğitimde fark yaratan öğretmenleri de şehrin tarihi ve kültürel alanlarını ziyaret edecekler. Etkinlik kapsamında öğretmenler CSO Konser Salonunda “Cumhuriyetin 99. Yılında 1923 Çocuk Korosu” konserine de katılacaklar. Yine aynı gün Başkent Öğretmenevinde şehit öğretmen yakınlarına akşam yemeği sunulacak. Aynı zamanda öğretmenler, MEB Bakanı Mahmut Özer eşliğinde, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret edecekler. Şehit öğretmen yakınlarının da katılımıyla tarihi ve kültürel yerlere de gezi düzenlenecek.

Şehit Öğretmenler Abidesinin de Açılışı Yapılacak

Öğretmenler Günü özel etkinlikleri kapsamında Keçiören’deki Öğretmen Hatıra Ormanı ve içinde şehit edilen 190 öğretmenin hatırasını yaşatacak Şehit Öğretmenler Abidesinin de açılışı yapılacak. Açılışa Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile beraber 81 ili temsilen gelen öğretmenler de katılacak. Ankara’daki programda ağırlanacak öğretmenler etkinlikler ardından tarihi, kültürel ve sanatsal programların düzenleneceği öze program kapsamında 24 ve 25 Kasım’da İstanbul’da ağırlanacaklar.

İstanbul’daki özel programda ise öğretmenler, 2 gün boyunca Topkapı Sarayı Müzesi, Ayasofya Cami, Sultanahmet Meydanı, Çamlıca İslam Medeniyeti Müzesi, İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi gibi tarihi ve kültürel yerleri ziyaret edecekler. Öğretmenler Günü olan 24 Kasım’da ise 81 ili temsilen katılan öğretmenlere Sarıyer TİM Center’da konser verilecek.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/mebden-ogretmenlere-24-kasim-ozel-programi/2746035

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler