Ana SayfaHaberlerMEB İlkokullar İçin Türkçe ve Yabancı Dilde Yardımcı Kaynak Seti Müjdesi Verdi!

MEB İlkokullar İçin Türkçe ve Yabancı Dilde Yardımcı Kaynak Seti Müjdesi Verdi!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilkokul 2. sınıf Türkçe ve İngilizce derslerine yönelik etkinlik kitaplarını ve öğretmen kılavuz kitaplarını kapsayan setlerin tamamlandığını duyurdu. Özer’in açıklamasına göre, yeni eğitim öğretim yılı itibarıyla bu setlerden yararlanılabilecek.

Millî Eğitim Bakanlığı, ana dil ve yabancı dil eğitimini destekleyebilmek amacıyla 2. sınıf düzeyinde etkinlik kitapları ve öğretmen kılavuz kitaplarından oluşan yardımcı kaynak setler hazırlanması için çalışmalara başlamıştı. Bakan Özer, çalışmaların tamamlandığını ve yardımcı kaynak setlerinin yeni eğitim öğretim yılından itibaren okutulabileceğini açıkladı.

3. sınıf kaynak kitap seti hazırlık çalışmaları devam ediyor”

Mili Eğitim Bakanı Mahmut Özer, farklı mekanizmalarla öğretim materyallerinin güçlendirilip ölçme-değerlendirme sisteminin yeniden şekillendirilmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Eğitim öğretim için anında ve yerinde geri bildirim vermenin ve sınıf içi ölçme ve değerlendirme etkinliklerinin kullanılmasının önemini vurgulayan Özer şu sözleri kulandı: “Türkçe ve İngilizce dersleri için sınıf düzeyine göre süreç değerlendirmeye yönelik etkinlik kitapları ve öğretmenler için bu kitapları kullanmak için rehber niteliğindeki öğretmen kılavuz kitapları hazırlığımız başlamıştı. Türkçe ve İngilizce dersleri için ilk kez hazırlanan 2 sınıf kaynak kitap setleri tamamlandı. Setler yeni eğitim-öğretim yılı itibarıyla okutulmaya başlanacak.3 sınıf kaynak kitap seti hazırlık çalışmaları devam ediyor.”

Bakan Özer, etkinlik örneklerinde Türkçe ve İngilizce öğretim programlarının temel alındığını belirtti alındığının altını çizerek sözlerine şöyle devam etti: “Amacımız sınıf içi ölçme ve değerlendirme uygulamalarını zenginleştirip öğretmenlerin süreç değerlendirmeye yönelik yetkinliklerini artırmak.”

Bakan Özer’in açıklamalarına göre süreç değerlendirme temel alınarak hazırlanan yardımcı kaynak kitaplar sınıf içi ölçme ve değerlendirme uygulamalarının geliştirilmesini sağlayacak. Özer, kaynak kitaplara ilişkin açıklamalarını şu sözlerle noktaladı:” Dil eğitimini farklı mekanizmalar ve öğretim materyalleri kullanarak güçlendireceğiz. Ölçme değerlendirme sisteminin yeniden şekillenmesi dil eğitimini çok daha iyi bir noktaya taşıyabilecektir.”

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/mebden-ilkokullar-icin-turkce-ve-yabanci-dil-egitimini-guclendirecek-yardimci-kaynak-seti/2608307

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler