Ana SayfaHaberlerGenç Ofis Öğrencilerin 'İkinci Evi' Oldu

Genç Ofis Öğrencilerin ‘İkinci Evi’ Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Trakya Üniversite (TÜ) Balkan Yerleşkesinde açılan Genç Ofis, öğrencilerin keyifli vakit geçirdikleri, ücretsiz çorba ve çay ikramlarından yararlandıkları buluşma alanı haline geldi.

Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici çalışmalar yapan, ihtiyaçlarını dikkate alarak gençlerin kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlayan, karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına katılımı sağlamaya yönelik kişisel gelişim çalışmaları gerçekleştiren ve gençleri her türlü zararlı alışkanlıktan uzak tutmaya yönelik önleyici koruyucu faaliyetler gerçekleştiren Gençlik Merkezlerine bağlı Genç Ofislerden biri de TÜ’de kuruldu.

“İkinci evimiz gibi…”

Üniversitenin akademik birimlerinin çoğunun olduğu ve öğrenci yurtlarının bulunduğu Balkan Yerleşkesindeki Genç Ofis, kısa sürede üniversite gençliğinin uğrak yeri oldu.

Ücretsiz çay ve çorba ikramının bulunduğu Genç Ofislerde öğrenciler kitap okuma, oyun ve dinlenme alanlarını da kullanabiliyor.

Genç Ofis’i kampüsteki evleri olarak gördüklerini ifade eden gençler, “Öğrenciler zamanlarını burada değerlendirebilirler. Biz burayı ikinci evimiz olarak görüyoruz. Sabah akşam buradayız.” dediler.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/trakya-universite-ogrencilerinin-kampusteki-ikinci-evi-genc-ofis-oldu/2710113

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler