Ana SayfaHaberlerBakan Özer, İl Millî Eğitim Müdürleri İle Buluştu

Bakan Özer, İl Millî Eğitim Müdürleri İle Buluştu

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim öğretim yılının ilk dört haftasını ve yürütülen projeleri değerlendirmek üzere 81 ilin millî eğitim müdürleri ile bir araya geldi.   

Bakan Özer,  Başkent Öğretmen Evi’nde gerçekleşen toplantıda 81 ilde eğitimde ulaşılan noktayı değerlendirdi, tüm illere verilen yatırımların geldiği aşama ve yapılması gerekenlerle ilave çalışmalar ele alındı.

Yıl sonu için konulan hedeflerdeki durumun da masaya yatırıldığı toplantıda Özer, ” ‘2022 yılı sonu itibarıyla 3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfının hizmete alacağız.’ diyerek yola çıkmıştık. 10 ay gibi kısa sürede 1.800 bağımsız anaokulunu bitirdik. 14 bin 80 ana sınıfını da hizmete aldık. Şu anda yüzde 94’e ulaşan 5 yaştaki okullaşma oranı, yüzde 100’e tamamlanacak. Bu, gerçekten bir devrimdir. 2022’nin sonuna kadar anaokulu sayısı 3 binle kalmayacak, 4 bini geçecek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen haberler bizi memnun ediyor. Aile Okulu projemizde 1 milyon aileye ulaşma hedefimize doğru da emin adımlarla ilerliyoruz. Yıl sonunda 1 milyon çırak ve kalfa hedefimize de çok yakınız. Sayı, şu an 857 bine ulaştı.” diye konuştu.

Bakan Özer, toplantı sonunda 81 ilde tüm süreçleri başarılı bir şekilde yöneten il, ilçe ve okul yöneticileriyle öğretmenlere teşekkür etti.

Kaynak: http://www.meb.gov.tr/bakan-ozer-il-mill-egitim-mudurleri-ile-ankarada-bir-araya-geldi/haber/27881/tr

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler