Ana SayfaHaberlerArapça Münazara Uygulama Ve Araştırma Merkezi Açıldı

Arapça Münazara Uygulama Ve Araştırma Merkezi Açıldı

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve QatarDebate iş birliği ile hayata geçirilen Arap Dili Çalışmaları ve Arapça Münazara Uygulama ve Araştırma Merkezi hizmete açıldı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Fatih Andı, açılış ve protokol imza töreninde, Arapçanın dünyada en fazla kullanılan diller arasında olduğunu ve çok geniş bir coğrafyayı kapsadığını söyledi.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencilerinin QatarDebate Münazara Yarışmaları kapsamında 2019 yılı Avrupa Şampiyonası’nda ve peşinden aynı sene Doha’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda yer aldığını bilgisini paylaşan Rektör Andı, “ Sayın Cumhurbaşkanımız himayelerinde 7 Aralık 2021 tarihinde Katar Doha’daki Yüksek Strateji Komitesi programı kapsamında üniversitemiz ile Katar Foundation-QatarDebate arasında iyi niyet ve iş birliği sözleşmesi imzalandı. Bu iş birlikleri ve kültürel ilişkilerin neticesi olarak bugün burada, bir iş birliği protokolünü imzalıyoruz.” dedi.

Arap Dili Çalışmaları ve Arapça Münazara Uygulama ve Araştırma Merkezi açılış törenine, Katar Milli Eğitim ve Yüksek Öğrenim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. İbrahim Bin Salih Al-Naimi, FSMVÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mevlüt Uysal, Katar Münazara Merkezi İcra Direktörü Dr. Hayat Abdullah katıldı.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/istanbulda-arapca-munazara-uygulama-ve-arastirma-merkezi-acildi/2619691

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler