Ana SayfaHaberlerKitap Sayısı 70 Milyona Ulaştı!

Kitap Sayısı 70 Milyona Ulaştı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Gaziantep’te Milli Eğitim Bakanlığı, Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 350 bin kitabın dağıtım töreninde konuşma yaptı.

Bu önemli projeyi hayata geçirmenin mutluluğu içinde olduklarını belirten Özer, konuşmasında öğrencilerin yalnızca akademik başarısı güçlü bireyler değil aynı zamanda kültür, sanat, spor alanında da donanımlı bireyler olarak yetiştirmesine önem verilmesi gerektiğini belirtti. Bu kapsamda 26 Ekim 2021 tarihinde Sayın Emine Erdoğan’ın önderliğinde ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ projesinin başlatıldığını söyleyen Özer, 2 ay gibi kısa sürede Türkiye’de 16 bin 361 kütüphane açıldığı bilgisini paylaştı.

Proje kapsamında ülkemizdeki kütüphanelerdeki kitap sayısının 70 milyona ulaştığını bildiren Milli Eğitim Bakanı, 350 bin kitabın daha öğrencilerle buluşacağı müjdesini verdi. Gaziantep Valisi Davut Gül ise konuşması sırasında şehirdeki okullarda yer alan kütüphanelere kitap vermek için Büyükşehir Belediyesiyle ortak çalışmalar yürüttükleri bilgisini basın mensuplarıyla paylaştı.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/turkiyedeki-kutuphanelerde-kitap-sayisi-70-milyona-ulasti/2619118

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler