Ana SayfaHaberler2. Dönem TUS ve STS Tıp Doktorluğu Başvuruları Başladı!

2. Dönem TUS ve STS Tıp Doktorluğu Başvuruları Başladı!

ÖSYM, 2022 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ile 2022 Tıp Doktorluğu Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavının başvurularını başlattığını duyurdu. Duyuruya göre TUS ve STS Tıp Doktorluğu başvuruları, 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek.

TUS ve STS Tıp Doktorluğu Başvuruları Nasıl Yapılacak?

ÖSYM’nin duyurusuna göre sınava katılacaklar, belirtilen tarihlerde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvurularını yapabilecekler. Adaylar, başvurularını elektronik ortamdaki ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak iletebilecekler.

2. Dönem TUS ve STS Tıp Doktorluğu Ne Zaman?

Sınavların başvuru tarihleri ile beraber sınavın ne zaman uygulanacağı da netleşti. TUS ve STS 2.Dönem, 4 Eylül 2022 tarihinde uygulanacak. Adaylar, sınavlara ilişkin ayrıntılı bilgi için ÖSYM’nin paylaştığı sınav kılavuzunu inceleyebilecekler.

TUS ve STS Sınav Ücretleri Ne Kadar?

Sınav başvurularının açılmasıyla TUS ve STS Tıp Doktorluğu başvuru ücretleri de belli oldu. Her iki sınav için belirlenen sınav ücreti, 310 TL olarak belirlendi. Adaylar, her bir oturum için 310 TL sınav ücreti ödeyecekler.

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/TR,23861/2022-tus-2-donem-ve-2022-sts-tip-doktorlugu-2-donem-basvurularinin-alinmasi-18072022.html

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler