Ana SayfaHaberlerYÖK Sanal Fuarı 2022 Başlıyor!

YÖK Sanal Fuarı 2022 Başlıyor!

Yükseköğretim Kurulu tarafından Türk üniversitelerinin yurt dışındaki dijital platformda adaylara tanıtılacağı “Study in Türkiye YÖK Sanal Fuarı 2022” yarın başlıyor.

YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 2022 yılı Temmuz’da yapılacak fuar kapsamında uluslararası öğrencilere yönelik olarak Türkçe ve İngilizce dillerinde görüntülü bir mesaj yayımladı.

Erol Özvar yayınladığı mesajda, Türkiye’nin 182 ülkede 250 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yaptığını ve uluslararası alanda öğrencilerin ve ailelerin en çok tercih ettiği ülkelerin içerisinde olduğunu belirterek, “200’den fazla üniversitesi ve 40 bin civarı programıyla Türkiye yükseköğretim sistemi, dünyanın her yerindeki birçok yetenekli öğrenciye yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı eğitim sunmaktadır.” dedi.

Üniversite Yetkili Temsilcileri ile Doğrudan İletişim

YÖK Sanal Fuarının, Türkiye yükseköğretimi ve burs olanakları kapsamında edinilmek istenen duyulan tüm bilgilerin ücretsiz alınması için çok önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan YÖK Başkanı, fuarda üniversitelerin yetkili temsilcileriyle de direkt olarak etkileşim kurulabileceğini bildirdi.

Erol Özvar, aday öğrencilerin Türkiye yükseköğretim kurumlarından diploma almaları halinde kaliteli bir eğitim almanın yanında diploma geçerliliklerinin de dünyanın her yerinde olacağını belirterek “Geleceğini güvence altına almak isteyen sizler için Türkiye yükseköğretim kurumları birçok fırsat sunmaktadır. Türkiye’deki üniversiteler başarılarınıza ulaşmanız için oldukça iyi imkanlara ve kaynaklara sahiptir. Türkiye yükseköğretim kurumlarında kazanacağınız beceriler ile dünya çapındaki prestijli firmalarda ve kurumlarda kolayca iş bulabileceksiniz.”

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/turk-universitelerinin-tanitilacagi-yok-sanal-fuari-2022-yarin-basliyor/2640429

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler