Ana SayfaHaberlerMeslek Liseliler, Öğrendiklerini Vatandaşların Evlerinde Pratiğe Dönüştürüyor

Meslek Liseliler, Öğrendiklerini Vatandaşların Evlerinde Pratiğe Dönüştürüyor

Karabük mesleki lisesi öğrencileri, okulda öğrendikleri teorik bilgiyi vatandaşların evlerinde pratiğe dönüştürerek deneyim kazanıyorlar.

Mesleki Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor Projesi Deneyim Kazandırıyor

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Meslek Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor” projesi dahilinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce çalışması yürütülüyor. Müdürlük koordinasyonundaki çalışma ile Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenlerin desteği eşliğinde ailelerin evinde bakım ve tadilat işlerini yaparak el becerilerini geliştirebiliyorlar. Yanlarına gerekli ekipmanları da alan öğrenciler evlere giderek elektrik, mobilya, metal ve makine gibi teknik işleri yapıyorlar.

Proje Aynı Zamanda Sosyalleşme İmkânı Sağlıyor  

Projede görev alan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, konuya dair yaptığı değerlendirmede şu sözleri dile getirdi:

“Proje, öğrencilerin sahip oldukları milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri geliştirmelerine, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesine katkı sağlayacaktır. Projeyi ilimizde aktif bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz. Öğrencilerimiz projeyle hem öğrendiklerini uygulama imkânı buluyor hem mesleğin hazzını tadıyor hem de yardımlaşmanın tadına varıyor. Sosyalleşme imkânı da buluyor.” Dedi. Akbaş çalışmalarda yer alan ve desteklerini sunan okul müdürleri, idarecilere, öğretmenlere ve öğrencilere de teşekkür etti.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/meslek-liseliler-okulda-ogrendiklerini-vatandaslarin-evinde-pratige-donusturuyor/2800632

Önceki İçerik
Baklava Yapımı Kursu Sertifika Programı
Sonraki İçerik
İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler