Ana SayfaHaberlerYÖK-DİL/2 Başvuruları Başladı!

YÖK-DİL/2 Başvuruları Başladı!

ÖSYM, 2022 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2022-YÖK-Dil/2) başvuruların başladığını duyurdu. Adaylar, 6 Temmuz ile 18 Temmuz arasındaki tarihlerde başvurularını yapabilecekler. Sınava katılmak isteyen adaylar, elektronik ortamdaki ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ya  da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından tamamlayabilecekler.

YÖK-DİL/2 28 Ağustos’ta Uygulanacak

YÖK-DİL/2 sınavının tarihi ise 28 Ağustos olarak belirlendi. Adaylar, sınavın başvuru ve uygulanma detaylarına dair bilgilere ulaşmak için ÖSYM’nin paylaştığı 2022- YÖK-DİL2/: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri sekmesine göz atabilecekler.

Adaylar, İstedikleri Dilden Sınava Katılabilecekler

YÖK-DİL/2 sınavına katılacak adaylar; İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinden birini tercih edebilecekler. İngilizce dilinden tercih yapacak adaylar kendi alanlarına uygun olarak Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler veya Sağlık Bilimleri kategorilerinden birini seçebilecekler. Almanca, Arapça ve Fransızcadan sınava katılmayı düşünenler ise yalnızca Sosyal Bilimler kategorisini tercih edebilecekler.

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/TR,23851/2022-yokdil2-basvurularinin-alinmasi-06072022.html

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler