Ana SayfaHaberlerDGS Adaylarının Dikkatine: Eğitim Bilgisi Seçme İşlemi Başladı!

DGS Adaylarının Dikkatine: Eğitim Bilgisi Seçme İşlemi Başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM); 2022 DGS adaylarına, eğitim bilgisi seçme işlemini gerçekleştirmesi gerektiğini duyurdu. Eğitim bilgilerinin kontrol edilerek eğitim bilgisinin seçme işlemi 06 Temmuz- 02 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Ön lisans seviyesinde olan adayların, eğitim bilgilerini kullandıkları 2022 DGS değerlendirme işlemlerinde Aday İşlemleri Sistemi üzerinden eğitim bilgilerini kontrol etmeleri ve onaylamaları için süre başladı. ÖSYM, adayların 02 Ağustos 2022 tarihi saat 16.00’ya kadar kontrol ve onay işlemlerini gerçekleştirebileceğini duyurdu.

Eğitim bilgilerinde eksiklik/hata olduğunu düşünen adayların eğitim bilgilerini YÖKSİS üzerinden düzelterek 06 Temmuz- 02 Ağustos 2022tarihleri arasında onaylamaları gerektiği açıklandı.

Doğrudan merkeze yapılan talepler değerlendirilmeyecek

Eğitim bilgisinin kontrolü, seçilmesi ve onaylanması işlemleri 02 Ağustos 2022 tarihinde saat 16.00’da sona erecek. Bireysel olarak veya yükseköğretim kurumlarının doğrudan yapacakları değişiklik veya düzeltme talepleri kabul edilmeyecek.

ÖBP’ ye ilişkin işlemlerin yapıldığı tarihte tek bir eğitimi olan adayların mevcut eğitimi değerlendirilecek.  Birden fazla eğitim bilgisi olan adayların başvuruda seçmiş olduğu eğitim bilgisi kullanılacak. Adayın eğitim bilgisinin aktif eğitim bilgileri arasında bulunmaması durumunda adayın en son mezun olduğu eğitim bilgisi kullanılacak.

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/TR,23855/2022-dgs-sistemdeki-egitim-bilgilerinin-adaylar-tarafindan-kontrolu-ve-egitim-bilgisi-secme-islemi-06072022.html

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler