Ana SayfaHaberlerYKS Sonuçları Açıklandı!

YKS Sonuçları Açıklandı!

18- 19 Haziran tarihlerinde gerçekleşen YKS sınav sonuçları 18 Temmuz Pazartesi günü sabah saatlerinde açıklandı. 20 Temmuz tarihinde açıklanması beklenen sınav sonuçlarının iki gün erken açıklanması büyük heyecan yarattı.  

ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile 2022 YKS sonuçlarının açıklandığını duyurmasının ardından adaylar sonuç sayfasına akın etti. Adayların sınav sonuçlarına erişim sağlamaları için resmi makamlar https://sonuc.osym.gov.tr/ adresine ait bilgiyi yine sosyal medya üzerinden duyurdu.

2022 YKS Birincilerinin İlleri Belli Oldu!

Başkan Halis Aygün, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla 2022 YKS birincilerinin hangi illerden çıktığı bilgisini de kamuyla paylaştı. YKS birincilerinin isimleri ise henüz açıklanmadı.

TYT birincisi Kocaeli’den; AYT birincileri sayısal alanda Kayseri, eşit ağırlıka alanında İzmir, sözel alanda ise Kayseri’den çıktı. YDT sınavı sonuçlarına göre de birinciler Almanca, Arapça, Fransızca, Rusça sınavlarında İstanbul’dan İngilizce sınavında ise Kocaeli’den çıktı.

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler