Ana SayfaHaberlerYaz Okullarında 1 Milyon Öğrenci Eğitim Aldı

Yaz Okullarında 1 Milyon Öğrenci Eğitim Aldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bilim sanat merkezlerinin bilim ve sanat yaz okulları ile matematik ve İngilizce yaz okullarında 1 milyon öğrencinin eğitim aldığını bildirdi.

Bakan Özer, yazılı olarak yaptığı açıklamada öğrencilerin hizmetine dört farklı alanda yaz okulunu sunduklarını belirtti. Bilim ve sanat alanında iki yaz okulu açıldığını kaydeden Özer, açıklamasına şöyle devam etti:

 “Matematik seferberliği kapsamında da yaz okulu açtık. Burada 4’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz yaz okulundan yararlanabileceği bir düzen oluşturduk. Ayrıca İngilizce ile ilgili 81 il ve 922 ilçemizde yaz okulu açtık.  Hem bilim ve sanat yaz okullarında hem de matematik ve İngilizce yaz okullarında 1 milyon öğrencimize eğitim veriyoruz.”

Özer, yaz okulları tamamlandığında sürecin değerlendirilip gelecek eğitim öğretim yılında uygulamanın kapsamının genişletilerek devam edeceğini kaydetti.

Yaz okullarındaki eğitim

Açıklamada, öğrencilerin yaz aylarında verimli ve nitelikli zaman geçirmeleri sağlanırken, Kovid-19 süresince oluşan öğrenme kayıplarının da telafi edildiği vurgulandı. Matematik yaz okullarının, Türkiye genelinde 16 bin 294 kursta, 414 bin 731 öğrenciyle başlatıldığı belirtildi. Öğrencilerin matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak üzere eğlenceli etkinlikler planlandığı kaydedildi.

İngilizce yaz okullarının ise Türkiye genelinde 11 bin 566 kursta, 327 bin 104 öğrenciyle başladığı belirtildi. İlk defa açılan matematik ve İngilizce yaz okullarında 27 bin 860 kursta 741 bin 835 öğrencinin eğitim gördüğü vurgulandı. Bu yıl ilk defa tüm öğrencilere açılan BİLSEM yaz okullarında 55 atölyede etkinliklerin hazırlandığı bildirildi. BİLSEM yaz okullarında farklı birçok alanda atölyelerin öğrencilerle buluştuğuna dikkat çekildi.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/yaz-okullarinda-yaklasik-1-milyon-ogrenci-egitim-aldi/2660459

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler