Ana SayfaHaberlerÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS'yi Değerlendirdi

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS’yi Değerlendirdi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleşen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın bugüne kadar yapılan sınavlar içerisinde en fazla adayın başvuru gerçekleştirdiği sınav olma özelliği taşıdığını belirtti.

ÖSYM Başkanı, üç oturum halinde gerçekleştirilen YKS’nin KKTC/ Lefkoşa dahil 208 sınav merkezinde gerçekleştiğini söyleyerek bu yıl ilk kez; Ankara’nın Çubuk, Kahramankazan ve Pursaklar, Balıkesir’in Gönen, Konya’nın Karapınar, Mardin’in Nusaybin, Mersin’in Erdemli ve Sivas’ın Şarkışla ilçelerinde de sınav gerçekleştirildiğini paylaştı.

Prof. Dr. Halis Aygün, sınav kapsamındaki hazırlıklarla ilgili oalrak yaptığı bilgilendirmesinde, “Sınav evrakının tam anlamıyla eksiksiz bir şekilde hazırlanması 44 gün sürdü. Bununla birlikte yaklaşık olarak 5,5 milyon kitapçığı ve optik basıldı.” bilgisini paylaştı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sınav değerlendirmesinde bulundu

Bu yıl düzenlediğimiz YKS, rekor sayıda adayın başvurduğu bir sınav olma özelliği taşıyor. Son yılların en büyük sınav organizasyonu olması bizim için oldukça kritikti ve süreç başarıyla tamamladı. Hazırlık ve uygulama süreçlerini de hesaba katınca çok büyük emek barındıran bir organizasyon oldu. 208 sınav merkezinde süreci başarılı bir şekilde yürüten ve sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında büyük emeği olan tüm sınav koordinatörlerimizi, koordinatörlük çalışanlarımızı ve kurum personelimizi kutluyorum. Sınavda görev alan akademisyenlere, öğretmenlere, emniyet mensuplarına ve sınav organizasyonuna destek veren tüm kamu personeline ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/osym-baskani-halis-aygun-en-fazla-adayin-basvuru-yaptigi-yksyi-degerlendirdi/2617963

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler