Ana SayfaHaberlerOkullarda Ekmek Üretimi Atölyeleri Kuruluyor

Okullarda Ekmek Üretimi Atölyeleri Kuruluyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı’na konuşma gerçekleştirdi.

Bakan Özer, gerçekleştirdiği konuşmasında, tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına hazırlıksız yakalandıklarını belirterek, “birlik olarak hareket etmenin önemini tüm toplumlara gösterdik. Eğitim kurumları, gerekli önlemler alındığı takdirde salgın dönemlerinde en güvenli ortamlardır.” dedi.

Kovid-19 süreci boyunca yapılan fedakârlıklar ve kararlılıkla hareket eden tüm yöneticilere, eğitimcilere teşekkür eden Bakan Özer, tüm öğretmenlere ve idari personele de bu süreçteki katkılarından dolayı başarı belgeleri gönderdiklerini paylaştı.  

Konuşmasında mesleki eğitimin güçlendirilmesi konusuna dikkat çeken Bakan Özer konuya ilişkin olarak yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirterek şu anda gelinen noktanın çok iyi olduğu bilgisini katılımcılarla paylaştı. Milli Eğitim Bakanı, mesleki eğitimde de üretim kapasitesinin oldukça fazla arttığının altını çizdi.

Bakan Özer Meslek Liselerinde Ekmek Üretimi Konusuna İlişkin Konuştu

“Bizim derdimiz üretim değil, bizim derdimiz eğitim; ama mesleki eğitim olduğu için mesleki eğitimde yaparak ve üreterek eğitim yaklaşımını eğitimin ana omurgası yapabilmek. Yoksa benim derdim ekmek üretmek değil. Piyasayla rekabet etmek değil. Benim derdim gastronomi bölümü olan yerlerde ekmek de üretebilmek. Onun için gastronomi bölümünün olduğu tüm okullarımızda yüze yakın ekmek üretimiyle ilgili gerekli atölyeleri kuruyoruz. Dün Sayın Strateji Başkanı’mıza da talimatı verdik. Yaklaşık 200 yüz milyona yakın ödeneği tüm illerimize gönderiyor.”

Mesleki eğitim merkezlerinin üretim yapılan yerler olmadığını hatırlatan bakan Özer, mesleki eğitim merkezlerinde öğrencilerin haftada bir gün okula gidip derslerini aldığını belirterek, asıl hedeflerinin mesleki teknik Anadolu liselerini üretimin kalbi yapmak olduğunu bildirdi.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/bakan-ozer-gastronomi-bolumunun-oldugu-tum-okullarimizda-ekmek-uretimiyle-ilgili-gerekli-atolyeleri-kuruyoruz/2630711

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler