Ana SayfaHaberlerÖğretmenler, Mesleki Çalışma Programlarını OBA Üzerinden Takip Edecekler

Öğretmenler, Mesleki Çalışma Programlarını OBA Üzerinden Takip Edecekler

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ara tatilde öğretmenlerin mesleki çalışma programlarını, Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden tamamlayabileceklerini bildirdi.

Bakanlıkça yapılan açıklamada, 2022-2023 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre ara tatil döneminin14-18 Kasım olduğu belirtildi. Bu takvime göre öğretmenler, ara tatillerde kendi okullarında mesleki çalışma programına katılabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Özer, öğretmenleri her zaman desteklediklerini vurguladı ve “Öğretmenlerimiz, 14-18 Kasım’daki ara tatilde mesleki çalışma programlarını okula gitmeden tamamlayabilecek.” dedi.

Bu kapsamda yayımlanan tüm içeriklerin yeniden öğretmenlerin istifadesine sunulduğunu bildiren Özer, şunları söyledi: “Öğretmenlerimiz, özel bir seçkiden hazırlanan e-kütüphaneye de ÖBA üzerinden ulaşabilecek. Bu dönemde ÖBA’da yayınlanmış 77 eğitim başlığı yer alacak. Öğretmenlerimizin daha önce almadıkları eğitimi tamamlamaları yeterli olacak.”

Özer, ÖBA’nın kişisel ve mesleki gelişim platformu haline gelmesi için içerikleri zenginleştirmeye devam ettiklerini vurgulayarak Milli Eğitim Bakanlığı yayınlarında yer alan kitaplara ÖBA üzerinden erişim imkanı sağlandığını, ilk aşamada 55 kitabın öğretmenlerin erişimine açıldığını belirtti.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/ogretmenler-ara-tatilde-mesleki-calisma-programlarina-oba-uzerinden-katilabilecek/2727098

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler