Ana SayfaHaberlerMilli Eğitim Bakanı Özer Sınav Koordinasyon Merkezi'ni Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Özer Sınav Koordinasyon Merkezi’ni Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS sınav süreçlerinin canlı olarak kontrol edildiği, MEB Sınav Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Hafta sonu gerçekleştirilen LGS’ye ilişkin olarak değerlendirmesi merak edilen Bakan Özer, öğrencilerin uzun zamandan sonra ilk kez maskesiz şekilde sınava girdiğini belirtti.

LGS kapsamında, 973 merkezde saat 09.30’da başlayan ve 17 bin 899 salonda gerçekleşen sınav, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Sınav Koordinasyon Merkezi’nden canlı olarak takip edildi.

Büyük bir organizasyonla gerçekleşen sınavlarda 81 ilde yaklaşık 700 bin öğretmenin görev yaptığını dile getiren Özer, sınavın başarılı bir tamamladığını belirtti.  

Sınav koordinasyon merkezinden 81 ile destek sağlandı

LGS kapsamında 81 ilden edinilen verileri inceleyen ve yetkililerden konuyla ilgili detaylı bilgi alan Özer, sınava katılan öğrencilerin daha huzurlu ve daha rahat bir sınav dönemi geçirmeleri için tüm birimlerin titizlikle çalıştığını bilgisini paylaştı.

kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/bakan-ozer-ogretmen-atamasi-2022-2023-egitim-ogretim-yilina-yetisecek-takvimi-cumhurbaskanimiz-aciklayacak/2607362

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler