Ana SayfaHaberlerMeslek Liseleri, 11 Ayda 5 Ülkeyle İhracat Anlaşması İmzaladı

Meslek Liseleri, 11 Ayda 5 Ülkeyle İhracat Anlaşması İmzaladı

MEB Bakanı Mahmut Özer, meslek liselerinin 11 ayda 5 ülkeyle 2 milyon 754 bin lirayı bulan ihracat anlaşması imzaladığını açıkladı.

Meslek Liseleri, Ticarileşen Ürünleri İhraç Ediyor

Bakan Özer, 11 aylık süreçte mesleki eğitimde tescili alanına ürünlerin ticarileşmesine dayalı çalışmalar ile ilgili yazılı açıklama yaptı.  Özer yaptığı yazılı açıklamalarda şunları kaydetti:

“Meslek liselerimiz ihracat yelpazesine yeni ülkeler ekleyerek dünya pazarındaki yerini genişletmeye çalışıyor. Bu kapsamda, meslek liselerinin ihracat anlaşması yaptığı ülke sayısı Fransa, Romanya, Irak, Bosna Hersek ve Kuzey Makedonya olmak üzere 5’e yükseldi. Söz konusu ülkelerle yapılan ihracat anlaşmalarının toplam değeri 2 milyon 754 bin lirayı buldu.”

İhraç edilen ürünler arasında ise elektrik elektronik deney seti, demir kapı, fırın sistemi, şal, kimya ve temizlik ürünleri başlıklarının öne çıktığını bildiren Özer sözlerine şöyle devam etti: Öğrencilerimiz hem üretimin tüm aşamalarında yer alarak yaparak öğreniyor hem de ülke ekonomisine katkıda bulunan bireyler olarak yetişiyor. Okullarımız ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.meb.gov.tr/meslek-liselerinden-11-ayda-5-farkli-ulke-ile-ihracat-anlasmasi/haber/28132/tr

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler