Ana SayfaHaberlerLGS 1. Nakil Sonuçları Açıklandı!

LGS 1. Nakil Sonuçları Açıklandı!

LGS tercihleri kapsamında gerçekleştirilen 1.nakil sonuçları MEB tarafından açıklandı. Öğrenci ve veliler, meb.gov.tr ve sonuc.meb.gov.tr adreslerinden nakil sonuçlarına erişebilecekler.

LGS Tercih Süreci Sonunda Herkes Yerleştirilecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS kapsamındaki yerleştirme sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan, 25 Temmuz’da açıklanan 1. Yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerin %95’inin tercih ettikleri okula yerleştirdiği açıkladı. Özer, 1. nakil yerleştirme sonuçlarına dair de bilgiler aktardı. MEB Bakanı Özer, 1. Nakil döneminde tercih yapan öğrencilerinin %97’sinin istedikleri okula yerleştiğini bildirdi.

İkinci Nakil Başvuru Tarihi Ne Zaman?

LGS yerleştirmeye esaslı 1. Nakil sonuçlarının açıklanmasıyla 2. nakil başvuruları da başladı. Yerleştirme esaslı 2. nakil tercihlerine başvuracak öğrenciler, 1 Ağustos ile 5 Ağustos arası tercihlerini gerçekleştirebilecekler. Bugün başlayan 2. nakil süreciyle de ilgili açıklamalarda bulunan Özer, 2. Nakil yerleştirme sonuçlarının 8 Ağustos’ta açıklanacağını aktardı. Ayrıca Özer, 2. Nakil yerleştirme sonuçlarının ardından da yerleşemeyen öğrencilerin, il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca başvurularının alınacağını ve 19 Ağustos’ta herkesin yerleşmiş olacağını vurguladı. Özer son olarak süreç sonunda her öğrencinin yerleşeceğini, öğrenci ile velilerin de bundan dolayı endişe yaşamamasını ifade etti. İkinci nakil kapsamında başvuru yapacak öğrenciler ise MEB duyurusuyla https://eokul.meb.gov.tr/ adresinden tercihlerini iletebilecekler.  

Kaynak: http://www.meb.gov.tr/liselere-gecis-sistemi-lgs-kapsaminda-yerlestirmeye-esas-birinci-nakil-sonuclari-aciklandi/haber/27155/tr

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler