Ana SayfaHaberlere-YDS 2022-9 İngilizce Başvuruları Başladı!

e-YDS 2022-9 İngilizce Başvuruları Başladı!

ÖSYM, e-YDS 2022/9 İngilizce uygulamasının başvurusunu erişime açtığını duyurdu. Adaylar, 29 Haziran ile 13 Temmuz tarihleri arasında, ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr adresinden sınav başvurusunu yapabilecekler.

e-YDS-9 23 Temmuz’da Yapılacak

Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’da uygulanacak olan e-YDS’nin tarihi ise 23 Temmuz 2022 olarak belirlendi. ÖSYM, sınava başvuracaklara da uyarılarda bulundu.  Sınav binasına saat 13.30’dan sonra kimsenin alınmayacağını bildiren ÖSYM, sınavın 180 dakika süreceğini açıkladı. Sınava katılacak aday sayısı ile ilgili de açıklama yapan ÖSYM, sınavın uygulanacağı iller hakkındaki kontenjanları bildirdi. Buna göre Ankara’da 4180, İzmir’de 116, İstanbul’da 457, Adana’da ise 306 kişilik kontenjan açıklandı. Kontenjanların doldurulmasındaki öncelik ise sınav ücretini ilk ödeyenlere verilecek

Kontenjanın Dolması Durumunda Başvurular Kabul Edilmeyecek

ÖSYM, sınav başvuru kontenjanına dair önemli bir bilgiyi de paylaştı. Açıklamasına göre kontenjanın dolduğu taktirde, adayların sınav ücretini yatırmaları sistem tarafından engellenecek ve ödeme reddedilecek.

ÖSYM, e-YDS İçin Online Deneme Sınavı Hazırladı

ÖSYM ayrıca, sınava katılacakların e-sınav formatına alışmalarını kolaylaştırmak için online denemeler yayınladı. Adaylar, sistemin arayüzünü ve kullanışını tanımak amacıyla deneme sınavlarına girebilecekler. Deneme sınavlarına https://esinav.osym.gov.tr/aday/giris adresinden giriş yapılabilecek.

e-YDS Başvuru Ücreti Netleşti

Sınav başvurularının açıklanmasıyla beraber e-YDS’nin başvuru ücreti de belli oldu. Sınava katılacak adaylar, tek oturumda uygulanacak sınav için 360 TL ödeyecekler.

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/TR,23838/e-yds-20229-ingilizce-basvurularinin-alinmasi-29062022.html

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler