Ana SayfaHaberlerLGS Sonuçları Açıklandı

LGS Sonuçları Açıklandı

MEB 5 Haziran’da gerçekleşen LGS sınav sonuçlarını “www.meb.gov.tr” adresi üzerinden açıklandı.

30 Haziran Perşembe günü MEB tarafından LGS sınav sonuçları açıklandı. Bakanlık tarafından gerçekleştirilen açıklamaya doğrultusunda, merkezi sınav başvurusunun otomatik olarak yapıldığı sınava 1 milyon 31 bin 799 öğrenci girdi, katılım oranı %83 olarak belirlendi.

Merkezi Sınav Değerlendirme Raporu Yayımlandı 193 Öğrenci Tam Puan Aldı

MEB tarafından yayınlanan rapor üzerinden öğrencilerin merkezi sınavdaki sonuçları ayrıntılı olarak analiz edildi, sınavdaki alt testlere ait dağılımlar paylaşıldı ve testin psikometrik özellikleri hakkında detaylı sonuçlara yer verildi. LGS sonuçlarına göre 48 farklı ilden katılım gösteren 193 öğrenci tüm sorulara doğru yanıt vererek 500 tam puan aldı.

Kız Öğrenciler Daha Başarılı

Yayınlanan raporda, sınava katılan öğrencilerin cinsiyetleri ve sınav performansları arasındaki ilişki hakkında değerlendirilmelerde paylaşıldı. Elde edilen veriler, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kız öğrencilerin matematik dışında yer alan erkek öğrencilerden daha başarılı olduklarını gösterdi.

Soru İptali Yok

LGS kapsamında gerçekleşen merkezi sınavda öğrencilere iki oturumda toplam 90 soru soruldu. İlk oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile yabancı dil testleri uygulanırken ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerine ait testler cevaplandı. Bu yıl LGS sınavında yer alan sorulardan hiçbiri iptal edilmedi.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.