Ana SayfaHaberler20 Bin Öğrenci 100 Türk Büyüğünün Hayatını Okuyarak Öğrendi

20 Bin Öğrenci 100 Türk Büyüğünün Hayatını Okuyarak Öğrendi

“Tarih Yazan Çocuklar Projesi” kapsamında 2021-2022 eğitim öğretim yılında 100 Türk büyüğünün yaşamlarını konu alan kitapları okuyan öğrenciler Bursa’nın İnegöl ilçesinde gerçekleştirilen tören ile ödüllendirildi.

İnegöl Kaymakamlığı tarafından başlatılan Tarih Yazan Çocuklar Projesi çerçevesinde 54 ilkokuldaki 644 sınıf; Mevlâna Celaleddin Rumi, Yunus Emre, Süleyman Çelebi, Fatih Sultan Mehmed, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aralarında olduğu Türk büyüklerinin yaşamlarını kitaplardan okuyarak öğrendiler.

20 binin üzerinde öğrencinin katıldığı projenin kapanış etkinliği, karne gününde Tarihi İnegöl Mehteran Ekibi eşliğindeki yürüyüşle başladı. Yürüyüşün ardından İlçe Spor Salonu’nda büyük bir tören gerçekleştirildi.

İnegöl Kaymakamı, programda gerçekleştirdiği konuşmasında; ülkeyi ve milleti bütün alanda üst seviyelere taşıyabilmek için çocuk ve gençler her türlü desteği sunmak zorunda olduklarını söyledi.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/bursada-20-bin-ogrenci-100-turk-buyugunun-hayatini-kitap-okuyarak-ogrendi/2616317

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler