Ana SayfaHaberlerTürkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı Başvuruları Başladı

Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı Başvuruları Başladı

ÖSYM, resmi internet sitesinden 2023 Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı (TR-YÖS) başvurularının başladığını duyurdu. Sınava başvurular, 24 Kasım’da başlamış olup 5 Aralık tarihinde sona erecek. Sınava katılmak isteyenler, ÖSYM’nin https://tryos.osym.gov.tr adresinden ya da ÖSYM başvuru merkezinden başvurularını tamamlayabilecekler.

Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı 29 Ocak 2023’te Yapılacak

ÖSYM, sınavın 29 Ocak 2023 tarihinde ÖSYM Başkanlığınca yapılacağını da bildirdi. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi edinip başvuru yapmak isteyenler için de sınav başvuru kılavuzu paylaşıldı. Yayımlanan kılavuzu göre Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı başvuru ücreti Türkiye, Azerbaycan, Almanya, İran, KKTC ve Suudi Arabistan’da sınava girecekler için 800 TL olarak belirlendi. Nijerya, Çad, Senegal, Ürdün, Nijer, Sudan, Etiyopya, Özbekistan ve Lübnan’da sınava girecekler için ise belirlenen ücret 150 TL; Kırgızistan, Libya, Tunus, Cezayir, Endonezya, Afganistan, Pakistan, Türkmenistan ve Kazakistan’da  sınava girecekler için 250 TL olarak bildirildi.  Sınav geç başvuru tarihleri ise 12-15 Aralık olarak duyuruldu.

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/TR,24128/2023-turkiye-yurt-disindan-ogrenci-kabul-sinavi-tr-yos-basvurularinin-alinmasiapplications-for-2023-exam-for-foreign-students-for-higher-education-in-turkiye-tr-yos-22112022.html

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler