Ana SayfaHaberlerTED, Vefat Eden Maden İşçilerinin Çocuklarına Eğitim Bursu Verecek

TED, Vefat Eden Maden İşçilerinin Çocuklarına Eğitim Bursu Verecek

Türk Eğitim Derneği yaptığı açıklama aracılığıyla Bartın Amasra’da hayatını kaybeden maden işçilerinin çocuklarına eğitim bursu verileceğini açıkladı.

TED yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ederek ihtiyacı olan çocuklara her zaman sahip çıktıklarını ve bu doğrultuda çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Dernek, Bartın Amasra’da meydana gelen maden patlaması sonrasında şu açıklamayı yayınlayarak hayatını kaybeden işçilerin çocuklarına burs verileceğini bildirdi:

“Ülkemizin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olarak, taşıdığımız misyon ve sosyal sorumluluk bilinci ile yardıma ihtiyacı olan evlatlarımıza hep sahip çıkmaya çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. 13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da yaşanan maden faciası sonrasında ‘Soma’nın evlatları artık hepimizin evladı’ demiş ve babalarını yitiren evlatlarımıza halen süren burs desteğimizi vermeye başlamıştık. Amasra’da yaşanan maden faciası sonrasında da babalarını yitiren evlatlarımıza eğitim bursu vererek sahip çıkacağımızı, kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/turk-egitim-dernegi-hayatini-kaybeden-maden-iscilerinin-cocuklarina-egitim-bursu-verecek-/2712611

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler