Ana SayfaHaberlerStajyerlere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verilecek!

Stajyerlere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verilecek!

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile Çalışma-Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM), ulusal staj programı dahilinde eğitim alan öğrencilere iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verilmesi için iş birliğinde bulundu. Stajyerler, Ytnk TV aracılığıyla iş sağlığı ve güvenliği kültürü eğitimine katılabilecekler.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimini ÇASGEM Verecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olan ÇASGEM, 2017’den beri uzaktan eğitim faaliyetleriyle kursiyerlere ulaşıyor. Bu kapsamda ÇASGEM, iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini de ilgili çalışanlara sunuyor. Her yıl en az 30 bin kamu ya da özel iş yeri çalışanına ulaşan ÇASGEM, bilhassa az tehlikeli ve tehlikeli iş yerlerinde çalışanların eğitim ihtiyacını karşılıyor.

Stajyerler 11 Saatlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Alabilecekler

ÇASGEM ile yapılan iş birliği kapsamında, ulusal staj programına katılan stajyerlere de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verilecek. Stajyerler eğitime  https://ytnk.tv/  internet adresinden ulaşabilecekler. Eğitime katılacak öğrencilere 11 saatlik iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili dersler verilecek. Ücretsiz sunulan dersler, stajyerlerin; iş sağlığı ve güvenliğinin temel kavramlarını ve ilkelerinin tanımalarına yönelik olacak. Eğitime tamamlayan stajyerlerin çalışma hayatlarına daha bilinçli ve bilgili adım atmaları amaçlanıyor.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/stajyerlere-is-sagligi-ve-guvenligi-kulturunu-ytnk-tv-ogretecek/2632270

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler