Ana SayfaHaberlerÖSYM, KPSS’ye Girecek Adaylara Uyarıda Bulundu

ÖSYM, KPSS’ye Girecek Adaylara Uyarıda Bulundu

 ÖSYM sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, adaylara sınav oturumu hakkında önemli uyarılarda bulundu. Uyarıda, 2022 KPSS Lisans Genel Yetenek- Genel Kültür oturumu için saat 10.00’dan sonra, Eğitim Bilimleri oturumu için de saat 14.30’dan sonra adayların içeriye giremeyeceklerini bildirdi.

KPSS Lisans Oturumları Yarın Gerçekleşecek

ÖSYM ayrıca sınava girecek adayların; Sınava Giriş Belgesi yanında, fotoğraflı nüfus cüzdanı, kimlik kartı ya da geçerlilik süresi dolmamış pasaportun yanlarında bulunması gerektiğini hatırlattı. Fotoğraflı nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerliliği dolmamış pasaport dışında; Türk vatandaşlığından izinle ayrılan ve bunların yasal mirasçılarına ait Pembe-Mavi kartlar ile pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının KKTC kimlik kartı-belgeleri sınava girişte kabul edilecek.

Ayrıca sınava giriş için gerekli kimlik veya nüfus belgesi bulunmayan adaylar, 31 Temmuz Pazar günü saat 07.00 ile 14.30 arası açık tutulacak İl-İlçe Nüfus Müdürlükleri aracılığıyla “Geçici Kimlik Belgesi” alabilecekler. Merakla beklenen 2022 KPSS Lisans Genel Yetenek- Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları ise yarın sabah 31 Temmuz Pazar günü uygulanacak.

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/TR,23887/2022-kpss-lisans-genel-yetenek-genel-kulturegitim-bilimleri-icin-sinav-gunu-acik-tutulacak-ililce-nufus-mudurlukleri-28072022.html

 

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler