Ana SayfaHaberlerÖğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavına Başvuramayanlara Yeni Hak Tanındı

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavına Başvuramayanlara Yeni Hak Tanındı

Milli Eğitim Bakanlığı, uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı için Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav başvurusunu tamamlayamayanlara yarın saat 23.59’a kadar başvuru yapma hakkı tanıdı.

Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre uzman ve başöğretmenlik unvanı için sınav başvurusunda bulunanlar ile sınavdan muaf olanların başvuru sonuçları açıklandı.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı’na başvuruların 6 Ekim’de saat 23.59’da tamamlandığı anımsatıldı ve şunlar belirtildi:

Öğretmenlerden gelen yoğun talep üzerine başvuruyu tamamlayamayanlar için 12 Ekim saat 23.59’a kadar başvuru yapabilme hakkı tanındı. Sınav takivimi uyarınca başvuru değerlendirme sonuçlarına itirazlar 11-17 Ekim arasında alınacak. İtirazlar 31 Ekim’de sonuçlandırılacak. Yazılı sınava katılacaklar 1 Kasım 2022’de ilan edilecek. Sınav 19 Kasım 2022 tarihinde 81 ilde gerçekleştirilecek.”

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/ogretmenlik-kariyer-basamaklari-yazili-sinavina-basvuramayanlara-yeni-hak-tanindi/2708298

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler