Ana SayfaKurslarBilgisayar, BilişimAfter Effects Kursu Eğitim Programı

After Effects Kursu Eğitim Programı

After Effects Nedir?

Görsel efektler söz konusu olduğunda After Effects akla ilk gelen programlar arasındadır. Program, ilk sürümünü 1993 yılında piyasaya sürdü. Bugün ise After Effects CC 2022 sürümü ile ilgililer tarafından kullanımı açıldı. After Effects programı özel efektler dışında 2 boyutlu animasyon, simülasyon ve video düzenleme gibi işleri de yerine getirmek amacıyla kullanılır. Bu gibi işleri kısa süre içerisinde tamamlamak için After Effects programını doğru kaynaklardan öğrenmek gerekir. Buna yönelik ise öğretici After Effects kursları mevcuttur.

After Effects Kursu Nedir?

After Effects kursu, temel olarak programın detaylı kullanımını aktarmaya yöneliktir. Eğitim, bilişim kurslarına yer veren çoğu sürekli eğitim merkezi tarafından verilmektedir. Kursun eğitim süresi ise eğitimi verecek olan kurumun ders işleyişine ve niteliğine bağlı olarak değişir. Genel olarak verilen dersler, video içerik veya PDF doküman şeklindedir.

After Effets konusunda temel bilgiler sunan kurslar olmakla birlikte ileri seviyede kullanım bilgileri veren kurslar da mevcuttur. Temel ve ileri düzey After Effects dersleri, genel olarak kursiyerin sıfırdan programı öğrenmesini sağlar. Temel ders ve bilgi içeriklerinin ardından ileri düzey kullanımlar kursiyere aktarılır.

Adobe After Effects Dersleri Nelerdir?

Genel olarak kurs merkezlerinin müfredatında yer alan After Effects dersleri şöyledir:

 • After Effects Arayüzü Tanıtımı
 • After Effects ile Neler Yapılabilir?
 • Program Kullanımı ve Proje Ayarları
 • After Effect ile Boyutlandırma Ayarları
 • After Effects ile Özel Efektler Oluşturma
 • Hareketli Grafikler Oluşturma Aşamaları
 • Yazı Animasyonları Oluşturma
 • After Effect ile Video Düzenleme Kullanımları
 • After Effects ile Diğer Adobe Programlarını Uyumlu Kullanma
 • After Effects Render Boyutları

Kimi kurs merkezleri, yukarıdaki ders içeriklerine ek olarak pratik uygulama dersi de sunar. Bu dersler eşliğinde, Adobe After Effects programının nasıl kullanılacağı açıklanır. Ders içeriklerinin sona ermesiyle de bilgi kazanımını ölçen sertifika sınavı uygulamasına geçilir. Kurs merkezinin belirlediği geçme notunu aşan kursiyerlere de katılım belgesi ya da kurs bitirme sertifikası verilir.

After Effects Kursuna Kimler Katılabilir?

Grafik tasarım ve video düzenleme alanında bilgisine bilgi katmak isteyenler After Effects kursuna katılabilirler. Bununla birlikte After Effects eğitimine verimli bir şekilde devam etmek için video düzenleme konusuna ilgi duymak ve orta seviye bilgisayar bilgisine sahip olmak gerekir.

Online After Effect Eğitimi Var mı?

After Effects eğitimi, yüz yüze kurslar haricinde online eğitim platformları aracılığıyla da verilir. Özellikle zaman ve mekân kısıtlaması yaşamak istemeyenler için online After Effects kursları daha uygundur. Online sunulan After Effects eğitimi, programın detay kullanımlarını öğrenmek açısından da gerekli bilgileri sunar. Kurs sonunda ise bilgi kazanımını gösteren üniversite, MEB veya kurum onaylı online veya basılı sertifika verilir.

Online After Effect Eğitimi Faydalı mıdır?

Online After Effects kursu, zaman ve mekân sınırlaması içermeden ön ve ileri düzey bilgiler edinmek isteyenlere yöneliktir. Kursa katılmak isteyenler video veya PDF içerikler aracılığıyla programda dikkat edilmesi gerekenleri ve gerekli ayarlamaları öğrenmiş olurlar. Bu bakımdan online After Effects eğitimi, yararlı bir eğitim kişisel gelişim ve grafik tasarım eğitimlerinden biridir.

After Effects Kursu Kazanımları

Kursu başarıyla tamamlayanlar;

 • After Effects programının kullanım bilgilerini,
 • Programın proje ayarları ve menüsünü,
 • Program dahilinde yapılabilecek işleri,
 • Programın çalışması için gerekli olan teknik donanım bilgilerini ve ayarlamalarını,
 • Her bir proje ve sosyal medya mecrası için proje boyutlarının nasıl ayarlanması gerektiğini,
 • Hareketli grafikler ve animasyonlar hazırlamak için After Effects kullanımlarını,
 • After Effects ile özel efektlerin nasıl yaratılacağını ve ayarlanacağını öğrenmiş olurlar.

After Effects Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kursiyerlerin eğitim ile birlikte edindiği sertifika, After Effects konusunda bilgi ve fikir sahibi olduklarını belgeler. Kursiyerler; sosyal medya, grafik tasarım, video editleme ve post-prodüksiyon gibi görsel odaklı alanlarda çalışmak için edindikleri sertifikayı öne çıkarabilirler. Ayrıca tamamladıkları eğitim neticesinde video kurgu ve görsel efektler konusunda kendi iş projelerini oluşturabilirler. Genel olarak After Effects sertifikası, iletişim ve görsel medya odaklı sektörlerde çalışmak isteyenlerin edinmesi gereken en öne çıkarıcı sertifikalar arasındadır.

After Effects Sertifikası Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Alınan After Effects belgesi; MEB, üniversite veya kurum onaylı olabilir. Genellikle MEB veya üniversite onaylı sunulan belgeler, e-devlet üzerinden de sorgulanabilir özelliğe sahiptir. Belgeyi alan kişiler, mesleği yerine getirmek için lazım olan niteliklerden birini karşılar.

Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.
İLGİLİ MAKALELER
En Popüler Kurslar
Bu eğitim hakkında ücretsiz bilgi almak için formu doldurun.Size dönüş sağlayalım.