Ana SayfaHaberlerÖğretmenlik Kariyer Basamakları Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Kasım saat 10.00’da başlayan ve 150 dakika süren Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavının cevaplarını erişime açtı. Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik yazılı sınavına giren öğretmenler, MEB’in resim internet sitesinden soruları ve cevap anahtarını kontrol edebilecekler.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavına 595 bin 598 Kişi Katıldı

Bugün saat 12.30 itibariyle sona eren Başöğretmenlik ve Uzman Öğretmenlik yazılı sınavına toplamda da 595 bin 598 öğretmen katıldı. Sınavda çoktan seçmeli format uygulandı. Sınavda sorulan 5’er şıklı soruların yanlış cevapları ise doğru cevapları götürmeyecek. Gerekli eğitimleri tamamlayan öğretmenler, 150 dakika süren yazılı sınav sonucunda 100 üzerinden en az 70 puan almaları durumunda ise başarılı sayılacaklar.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonuçları 12 Aralık’ta Açıklanacak

Türkiye genelinde 81 ilin 1489 okulunda 28 bin 650 salonda gerçekleşen oturumun sonuçları ise 12 Aralık’ta belli olacak.  Yazılı sınav sonucunda başarılı olan adaylar, uzman öğretmen ya da başöğretmen unvanına sahip olabilecekler.

Kaynak: https://www.meb.gov.tr/ogretmenlik-kariyer-basamaklari-yazili-sinavi-soru-kitapcigi-ve-cevap-anahtari-yayimlandi/haber/28209/tr

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler