Ana SayfaHaberlerMEB, Ortak Yazılılar İçin Örnek "Konu Soru Dağılım Tabloları" Yayımladı

MEB, Ortak Yazılılar İçin Örnek “Konu Soru Dağılım Tabloları” Yayımladı

MEB yönetmeliğine göre ortak yazılılar, sınıf veya alan zümreleri ve ölçme değerlendirme merkezi müdürlüklerince hazırlanacak konu soru dağılım tabloları çerçevesinde uygulanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul ve liselerde il, ilçe ve okul genelinde yapılacak ortak sınavlar için zümreler ve ölçme değerlendirme merkezi müdürlüklerince oluşturulacak konu soru dağılım tablolarına örnek niteliğinde “konu soru dağılım tabloları” yayımladı.

Bakanlığın açıklamasına göre, Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği 9 Eylül 2023’te yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre, ortak yazılılar, konu soru dağılım tabloları çerçevesinde uygulanacak.

Bu kapsamda konu soru dağılım tablolarına örnek oluşturması açısından temel eğitim ve ortaöğretimdeki farklı branş ve sınıf düzeylerinde “konu soru dağılım tabloları” yayımlandı. Sınıf, alan zümreleri ile ölçme değerlendirme merkezi müdürlükleri, yayımlanan konu soru dağılım tablosu örnekleri temelinde kendi dokümanlarını hazırlayacak ve ilan edecek.

Okul genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlara yönelik açıklama ve örnek senaryolar ve soru örnekleri, https://odsgm.meb.gov.tr/ adresinde yayımlanacak.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/meb-ortak-yazililar-icin-ornek-konu-soru-dagilim-tablolari-yayimladi/2995339

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler