Ana SayfaHaberlerMEB Merkez Teşkilatı Banka Promosyonu 25 Bin 500 Lira Oldu

MEB Merkez Teşkilatı Banka Promosyonu 25 Bin 500 Lira Oldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla merkez teşkilatı personelinin banka promosyonuna ilişkin sözleşme revize edildi. Revizeyle birlikte Bakanlık merkez teşkilatı personelinin promosyonu 25 bin 500 liraya yükseltilmiş oldu.

Bakanlığın açıklamasına göre, MEB merkez teşkilatında görev yapan personelin ödemelerinin yapıldığı Vakıflar Bankası ile yapılan ve üç yılı kapsayan banka promosyon anlaşması, Bakan Mahmut Özer’in talimatıyla güncellendi.

Vakıfbank Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşme sonucu 31 Aralık 2023’te süresi dolacak maaş promosyon sözleşmesine iki yıl süre eklendi. Buna göre, daha önce personel başına alınan 3 bin liraya 22 bin 500 lira eklendi. Böylece maaş promosyonu 25 bin 500 liraya yükseltilmiş oldu.

Vakıflar Bankası MEB şubesi ile imzalanan sözleşmeye göre, banka promosyon ücretleri 16 Kasım 2022 tarihinde personelin maaş hesabına aktarılacak. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatında görev yapan personel ise il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin aldıkları karar doğrultusunda sözleşme yaptıkları bankalar ile çalışmalarını yürütmeye devam edecek.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/meb-merkez-teskilati-personelinin-banka-promosyonu-25-bin-500-liraya-yukseltildi/2724642

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler