Ana SayfaHaberlerKPSS Ön İnceleme Raporu Değerlendirilecek

KPSS Ön İnceleme Raporu Değerlendirilecek

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar, KPSS soruşturması kapsamında gerçekleştirilen ön incelemenin tamamlandığını belirtti. Özvar “Bugün Genel Kurul’da KPSS ön inceleme raporu değerlendirilecek. Ardından neticesi hakkında gerekli işlemler tesis edilecek” sözlerini kullandı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kürek Takımı ile bir araya geldi. Özvar, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen KPSS soruşturmasıyla ilgili soru üzerine YÖK’e ön inceleme yetkisinin verildiğini anımsattı.

Sınava ilişkin yapılan ön incelemenin tamamlandığını belirten Özvar, ” KPSS ön inceleme raporu bugün değerlendirilecek sonra raporun sonucuna göre gerekli işlemler tesis edilecek. İncelemedeki görüşler dahilinde Genel Kurul gerekli tedbirleri alacak ve işlemler yürütülecek.” bilgisini verdi.

Özvar, sınavları en iyi şekilde yapmaya çalıştığına işaret ederek, şunları kaydetti: “Sınavlara ilişkin tartışmalar olabilir. Bu tartışmaların, kurumların müesses haline zarar vermemesi önemli. Üniversiteler için de aynı şey geçerli. Üniversiteleri eleştirmek ve değerlendirmek mümkün ama bu tür eleştiri ve değerlendirmelerde üniversitelerin ulusal ve uluslararası düzeyde kredibilitesine zarar verecek yaklaşımlardan kaçınmak gerekiyor. İnsanların kusurları olabilir ama kurumları korumak hepimize düşen temel bir görevdir. Buradan kamuoyuna da mesaj vermeyi arzu ederim. Kurumların itibarını hepimiz korumalıyız. Kurumlar içinde hata yapanlar olursa o hatayla ilgili olarak gerekenler yapılır. Ama kurumu dağıtmak uygun bir davranış olmaz.”

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/yok-genel-kurulu-kpss-on-inceleme-raporunu-degerlendirecek/2698786

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler