Ana SayfaHaberlerBİLSEM Yaz Okulu Başvuru Tarihi Belli Oldu!

BİLSEM Yaz Okulu Başvuru Tarihi Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM yaz okulu için başvuru tarihini duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamasına göre BİLSEM yaz okulu başvurusu 25 Haziran 2022 tarihinde başlıyor!

Özer, 2021-2022 eğitim öğretim yılı için geçerli olan BİLSEM yaz okulları kılavuzunu illere gönderdiğini açıkladı ve 2 ila 12. sınıf öğrencilerinin tümünün sınava katılabileceğini belirtti.

Başvurular 25 Haziran’da başlıyor!

Yapılan açıklamada öğrencilerin, kendi okullarının bulunduğu il ve ilçe sınırları dışındaki BİLSEM’lerdeki kurslara da başvuru yapabileceği vurgulandı. Özer,” Öğretmenler için başvuru süreci 13 Haziran’da başlayıp 17 Haziran’da son bulacak. Öğrenci başvuruları ise 25 Haziran-2 Temmuz arasında yapılabilecek” dedi ve başvurulan BİLSEM’deki atölye ya da ders için kurs açılacağı bilgisini de ekledi.

Özer, BİLSEM kurs programının açılabilmesi için 10 öğrencinin başvuru yapmasının gerekli olduğunu belirterek “Öğrenciler en fazla 2 farklı ders için yaz okuluna gidebilecek. Dersler hafta içi ve cumartesi günleri günde 2 saat yapılacak. Yaz okulu toplam 4 hafta sürecek. Ders süresi 40 dakika olacak” sözlerini kullandı.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/bilsem-yaz-okulu-basvurulari-25-haziranda-baslayacak-/2606743

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler