Ana SayfaHaberlerBaşöğretmenlik Eğitim Programı Uzatıldı

Başöğretmenlik Eğitim Programı Uzatıldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bazı öğretmenlerin mağdur olmalarını önlemek amacıyla başöğretmenlik eğitim programının uzatıldığını bildirdi. Yazılı yapılan açıklamaya göre öğretmenlik kariyer basamakları eğitim programlarının başvuru tarihi 25 Eylül’e kadar uzatıldı.

Uzman- Başöğretmenlik Programına Başlayan Öğretmenlerin Yaklaşık Yüzde 99’u Eğitimi Tamamladı

MEB Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlik kariyer basamakları programına başvuran öğretmenlerin %98.64’ünün eğitimi tamamladığını açıkladı. MEB Bakanı konuyu dair yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı: “Uzman öğretmenlik eğitim programına katılan 543 bin 429 öğretmenimizin %98.71’i, başöğretmenlik eğitim programına başlayan 70 bin 961 öğretmenimizin %98.08’i, toplamda ise 614 bin 390 öğretmenimizin %98.64’ü eğitimlerini tamamladı.”

Bakan Özer ayrıca öğretmenleri mesleki ve kişisel gelişim açısından sürekli desteklemek amacını taşıdıklarını belirterek: “Eğitimini tamamlayan ve sınavını başarıyla geçen tüm öğretmenlerimiz, uzman öğretmenliğe başvurduysa uzman öğretmenliğine, başöğretmenliğe başvurduysa başöğretmenliğe geçiş yapacak. Yüksek lisans veya doktora yapan öğretmenlerimiz de sınavdan muaf olacak.” değerlendirmelerine yer verdi.

Başöğretmenlik Eğitim Programı Son Başvuru Tarihi 25 Eylül’e Uzatıldı

Bununla beraber MEB Bakanı Özer, 19 Eylül tarihinde sona eren başöğretmenlik eğitim programının başvurusuna da değindi. Başöğretmenlik eğitim programını tamamlamayan ve bundan dolayı süre uzatma talebinde bulunan öğretmenlerin talebine dikkate aldıklarını belirtti. Buna göre de başöğretmenlik eğitim programı başvuruları, 25 Eylül Pazar gününe kadar uzatıldı.

Kaynak: https://www.meb.gov.tr/uzman-ve-basogretmenlik-egitim-programina-baslayan-ogretmenlerin-yaklasik-yuzde-99u-egitimlerini-tamamladi/haber/27661/tr

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler