Ana SayfaHaberlerBakan Özer, Ankara'da Dede Korkut İlkokulunun Açılışını Yaptı

Bakan Özer, Ankara’da Dede Korkut İlkokulunun Açılışını Yaptı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımıyla Ankara Yenimahalle’de düzenlenen törenle Dede Korkut İlkokulunun açılışı gerçekleştirildi.    

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, törende yaptığı konuşmada ülkelerin en kıymetli sermayesi olan insan kaynağının niteliğini artırmada eğitimin çok önemli bir enstrüman olduğunun altını çizerek bu bağlamda son 20 yılda yapılanların bir destan olduğunu ifade etti.

 Eğitim sisteminin iyiye evrilmesi için en büyük katkıyı sağlayan öğretmenlerin sayısının da 500 binden 1,2 milyona geldiğini kaydeden Özer, eğitim sisteminin bu dönemde demokratikleştiğini ve çocukların eğitime erişiminin önünde suni bir şekilde oluşturulmuş tüm engellerin de yine bu dönemde kaldırıldığını söyledi.

Özer, “Bir taraftan devasa yatırımlar yapılırken aynı zamanda eğitim toplumsal taleplere çok daha duyarlı hâle getirildi, getirilmeye de devam ediyor.” diye konuştu. Özel eğitime ihtiyacı olan çocukların bulundukları noktalarda eğitime erişebilmeleriyle ilgili önemli yatırımlar yapıldığının altını çizen Özer, “Bugün 400 binin üzerinde özel eğitim öğrencimiz, ya okullarda kaynaştırma ve bütünleştirme olarak ya kendinden ayrılmış olan özel eğitim ve uygulama okullarında, meslek okullarında veyahut da gelemiyorsa evlerinde eğitimle buluşturuluyor. İşte bu yatırımlarla beşerî sermayenin niteliğinin artırılmasıyla ilgili devasa bir seferberlik gerçekleşmiş oldu.” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Özer ve beraberindekiler, okulun açılış kurdelesini kestikten sonra sınıfları gezdi.

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler