Ana SayfaHaberlerYÖK Başkanı Özvar’dan YKS Tavsiyeleri

YÖK Başkanı Özvar’dan YKS Tavsiyeleri

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen Prof. Dr. Sabri Orman’ı anma programına katıldı.

Programda konuşan YÖK Başkanı, 18-19 Haziran’da gerçekleşecek YKS’nin pandemi sürecinden sonraki ilk maskesiz sınav olacağını söyledi.

YÖK Başkanı, ülkemizde 1 milyona yakın kontenjan olduğunu ifade ederek, “Bu kontenjan için 3 milyon 250 bin adayımız üniversite sınavında yarışacaklar. Sınav, başarı sıralamasına dayalı bir sınavdır. Yani bu sınavda kim daha fazla soru çözer, kim daha fazla başarılı olur ise sınav sıralaması buna göre teşekkül edecektir. Bu açıdan sınavın başarı sıralamasına dayalı olduğunu unutmamaları lazım.” sözleriyle öğrencilere hatırlatmada bulundu.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı YKS’ye girecek tüm adayların, kendilerini rahat hissetmeleri gerektiğini ve öğrencileri sınavın ardından üniversiteler de görmeyi beklediklerini dile getirdi. Konuşmasında “Öğrencilerimizle birlikte inşallah geleceği inşa edeceğiz. Üniversitelerimizdeki tüm bilgi, beceri ve yetkinlikleri öğrencilerimize aktaracağız.” diyerek öğrencilere hafta sonu gerçekleşecek sınavlar için başarı dileklerini iletti.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/yok-baskani-ozvar-yksye-girecek-ogrencilere-tavsiyelerde-bulundu/2616302

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler