Ana SayfaHaberlerOkullarda Karne Zili Bugün Çalacak

Okullarda Karne Zili Bugün Çalacak

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 19 milyon öğrenci,  bugün birinci dönem karnelerini alacak ve yarıyıl tatiline girecek.

2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erecek. Yaklaşık 19 milyon öğrenci, yarıyıl tatili yapmak üzere karne alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yaz okulu kapsamını genişleterek, bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de ücretsiz kurs açacak. Bu kapsamda, ilk kez “kış” döneminde de uygulanacak ücretsiz kurslar, 21 Ocak Cumartesi başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar sürecek. Yarıyıl tatilinde ücretsiz kurslar, “bilim”, “sanat”, “matematik” ve “İngilizce” olmak üzere 4 alanda açılacak. Öğrenciler ve öğretmenler kurslardan yararlanabilecek.

Karneden sonra dijital materyaller kullanıma açılacak

Yarıyıl tatiline özel 5 ayrı dijital materyalde öğrencilerin kullanıma sunulacak. MEB, dijital eğitim materyalleri, resmi internet sitesinden kullanıma sunacak. Ücretsiz kurslarda kullanılacak materyaller hem öğretici hem de keyifli vakit geçirmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Yeni yaklaşımların kullanıldığı programda, farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş içerikler yer aldı.

MEB, lise kademesine yönelik kurslarda, yenilikçi yaklaşımlar içeren yeni matematik programını ilk defa hazırladı. Bu kademeye yönelik kurslarda öğrenciler, şifre biliminin temellerini öğrenip algoritmalar oluşturacak. Bakanlık, yeni matematik dersi için hazırlanan yeni materyalleri internet sitesinden yayımladı.

BİLSEM’lerde 55 farklı atölye kurulacak

BİLSEM’lerdeki bilim ve sanat kursları, 2 ve 12. sınıf aralığındaki tüm öğrencilere açık olacak. 55 farklı atölye, Türkiye’nin farklı bölgelerinde öğrencilerle buluşturulacak. Yaklaşık 19 milyon öğrencinin karne alacağı iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından ikinci dönem, 6 Şubat’ta başlayacak.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/okullarda-yariyil-tatili-icin-karne-zili-bugun-calacak/2791423

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler