Ana SayfaHaberlerOkul Servis Şoförlerine İSG Eğitimleri Verilecek

Okul Servis Şoförlerine İSG Eğitimleri Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla okul servis şoförlerine özel kurslar verilecek. Kurslar, eğitim-öğretim yılının başlangıcında “çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimi olarak kursiyerlere sunulacak. Eğitim, 11 Kasım 2022 itibariyle de sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Servis Şoförlerine Yönelik Yazıyı İllere Gönderdi

MEB, Okul Servis Şoförlerine Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi konulu yazıyı illere göndererek iş yeri eğitimi alınmasına karar verdi. Buna göre okul servis şoförleri, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün yaygın eğitim kurs programına uygun olarak eğitim alacaklar.

Verilen karar doğrultusunda, okul ve çeşitli eğitim kurumlarında öğrenci taşıyan personeller, kurslara ait iş ve işlemleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu aracılığıyla gerçekleştirebilecekler. Kurs kayıtları ise halk eğitim merkezleri tarafından yapılacak ve başarılı olan kursiyerlere kurs bitirme belgeleri takdim edilecek.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/egitim/okul-servis-soforlerine-calisanlarin-is-sagligi-ve-guvenligi-egitimleri-verilecek/2682881

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler