Ana SayfaHaberlerMilli Eğitim Bakanı Özer: 54 Bin 882 Öğrencimiz Diğer İllere Nakil Oldu

Milli Eğitim Bakanı Özer: 54 Bin 882 Öğrencimiz Diğer İllere Nakil Oldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “10 ilden 71 ile nakiller her geçen gün artmaya başladı. Şu an itibarıyla 54 bin 882 öğrencimiz diğer illere nakil oldu.” açıklamasında bulundu.

Bakan Özer, Kilis Valiliğini ziyaret ederek Vali Recep Soytürk’ten çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ardından basın toplantısında, depremde hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile depremden etkilenen illerde okulların açılmasıyla ilgili değerlendirme yaptıklarını belirten Özer, Kilis’in depremden hızla toparlandığını görmekten mutlu olduğunu belirtti.

Bugünlerin birlik ve beraberlikle aşılacağını söyleyen Özer, sözlerine şöyle devam etti: “Biliyorsunuz yarın 71 ilde okullarımız eğitim öğretime başlıyor. 10 ilden 71 ile nakiller her geçen gün artmaya başladı. Şu an itibarıyla 54 bin 882 öğrencimiz diğer illere nakil oldu. Biz Bakanlık olarak bir imkân daha getirdik. Bu öğrencilerimiz istemeleri durumunda pansiyonlarımızda rahat bir şekilde konaklayabilecek. İnşallah yarından sonra da bu 10 ilimizde eğitim öğretimin nasıl olacağına yönelik kapsamlı açıklamayı sizlerle paylaşacağız.”

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/asrin-felaketi/milli-egitim-bakani-ozer-54-bin-882-ogrencimiz-diger-illere-nakil-oldu/2824788

İLGİLİ HABERLER

Popüler Haberler